Ach co to był za ślub


Ślub to nie tylko duchowe porozumienie dusz i składanie sobie przysięgi między dwojgiem kochających się ludzi. Ślub to również wyzwanie logistyczne, a jeśli jeszcze dochodzi do tego wesele i to huczne, przyszli małżonkowie z wyżyn zakochania muszą zejść na ziemię i zakasać rękawy. Nie ma co kryć, spraw do załatwienia jest mnóstwo. Termin, wybór sali, lista gości, menu, sukienka, garnitur, lista jest bardzo długa. Jednym z jej punktów powinno być też hasło: dekoracje weselne.
To wcale nie błaha sprawa. Pięknie udekorowany kościół, urząd stanu cywilnego czy miejsce, gdzie odbywa się wesele, to coś co na długo zapamiętają goście, a zdjęcia weselne w pięknym otoczeniu będzie się z przyjemnością oglądać przez najbliższe pięćdziesiąt lat.

Dekoracje możemy podzielić na kilka kategorii:
– kwiaty
– obrusy, pokrowce na krzesła, kokardy, wstążki, dywany – jednym słowem tekstylia
-wizytówki, zaproszenia, podziękowania
-drobne upominki dla gości
Wszystko to powinno być przemyślane i spójne. Obrusy nie mogą gryźć się z pokrowcami na krzesła, a do złotych wstążek nie będą pasowały srebrne świeczniki.
Chociaż na początku dobór tylu szczegółów by stworzyć jednolitą całość wydaje się być zadaniem trudnym, to wybór dekoracji ślubnych jest obecnie tak duży i różnorodny, że każdy znajdzie coś dla siebie, by stworzyć klimat odpowiedni dla przypieczętowania swojej miłości.

Zobacz: dekoracja kościoła na ślub Poznań.