Spot reklamowy


Spot telewizyjny jest jak reklama wyświetlana w telewizji dla usług lub produktów. Ma historię, aktorów i przesłanie, a jej celem jest przekonanie widza o zaletach produktu lub usługi promowanej przez reklamodawcę. Stworzenie niezapomnianego miejsca może mieć duży wpływ na sukces Twojej kampanii. Jeśli produkujesz spot non-profit, możesz poprosić kanały telewizyjne, aby wyświetlały go za darmo. Kiedy angażujesz celebrytę, zyskujesz „twarz” do kampanii. Warto więc nawiązać współpracę z aktorem lub popularną piosenkarką.

Produkcja spotów telewizyjnych może być kosztowna, ponieważ prawdopodobnie będziesz musiał szukać profesjonalnej pomocy, oprócz kosztów reklamy związanych z jej nadaniem. Czas antenowy jest drogi, więc reklamy telewizyjne bywają krótkie. Filmy reklamowe nie powinny trwać dłużej, niż minutę. Reklama musi być wyrazista i emocjonalna.

Produkcja filmów wymaga dużego nakładu finansowego. Częstą taktyką stosowaną przez organizacje non-profit jest zapisanie celebryty do udziału w swoich reklamach. Pamiętaj, że niektórzy będą chcieli otrzymać zapłatę, chyba że będą bardzo zaangażowani w Twój problem. Spoty reklamowe powinny być również ciekawe.

Polecamy: produkcja spotów reklamowych Warszawa.