Wymiana papy na płaskim dachu.


Wymiana papy na płaskim dachu to bardzo prosta praca. Wbrew pozorom nie trzeba zlecać tej pracy dekarzom ani innym fachowcom. Szybko i bez problemu można tą pracę wykonać samodzielnie. Taka renowacja pokrycia dachowego to praca, którą wykonać może praktycznie każdy.

Jak wymienić papę na płaskim dachu? Na początku oczywiście należy nabyć papę. Najlepsza to papa, która wystarczy rozgrzać palnikiem do papy i po prostu położyć na dachu. Naprawa dachu taką papą jest prosta i przyjemna. Oczywiście przed nałożeniem nowej warstwy papy, trzeba usunąć uszkodzone warstwy starej papy.

Zakładanie nowej papy.

Zakładając nowa papę, trzeba pamiętać, by miejsca łączenia poszczególnych warstw pozostały szczelne. Najlepiej zakładać kolejne warstwy papy z minimalną zakładką. To daje gwarancję szczelności w miejscach łączenia kolejnych rolek papy. Warto również zwrócić uwagi na wszelkie zakamarki dachu. Bardzo często bowiem w miejscach widocznych dach pozostaje szczelny, w miejscach mniej widocznych jest dużo gorzej. Prawidłowe uszczelnienie całości dachu to podstawa. Taki dach z papy starczy na wiele lat.

Polecamy też: pokrycia dachowe rodzaje.